Troubu předehřejte na 175 °C a plech vyložte pečicím papírem.
Do větší mísy nakrájejte změklé máslo na kostky. K máslu přidejte tvaroh a obě mouky. Rukama nebo pomocí mixéru ze směsi vypracujte hladké lepivé těsto. Hotové těsto dejte alespoň na 15 minut do lednice.
Mezitím si připravte náplň.
V misce vyšlehejte tvaroh se třtinovým cukrem. Jablka omyjte, nastrouhejte nahrubo, vymačkejte z nich přebytečnou vodu a v další misce smíchejte se skořicí.
Vychladlé těsto vyndejte z lednice a vyválejte z něj cca 3 mm silný obdélník (pokud se těsto lepí, posypte ho trochou mouky). Doprostřed těsta navrstvěte nastrouhaná jablka se skořicí a poté vyšlehaný tvaroh s cukrem. Těsto zaviňte z obou stran a boky zasuňte pod závin. Konce i boky dobře přitiskněte, aby šťáva z jablek nevytékala.
Do misky rozklepněte vejce a rozšlehejte ho. Připravený závin opatrně přesuňte na plech vyložený pečicím papírem a potřete ho rozšlehaným vejcem. Plech vložte do trouby a závin pečte 35–40 minut při 175 °C dozlatova.
Po upečení nechte závin chvíli vychladnout. Vychladlý závin nakrájejte na 14 kousků a podávejte